W ofercie przedstawiamy pessary ginekologiczne – skuteczne w leczeniu zaburzeń wypadania narządów rodnych, niewydolności szyjki macicy czy nietrzymania moczu. Są one alternatywą operacji. Stosowanie pessarów zwiększa komfort życia, polepsza samopoczucie, zapobiega poronieniom i innym, niebezpiecznym skutkom chorób dróg rodnych.

Prezentowane pessary są wykonane z najwyższej jakości antyseptycznego silikonu medycznego – bezpiecznego, sterylnego, dopasowującego się do anatomii ciała. Materiał zapobiega rozrywaniu się, a brak plastikowych elementów zmniejsza szansę, że jakakolwiek część pessaru zostanie w pochwie. Duże otwory pozwalają na cyrkulację powietrza, co skutkuje małą predyspozycją do infekcji. Są dostępne aż w siedmiu rozmiarach – każda kobieta znajdzie odpowiedni dla siebie.

Pessary są warte swej ceny z uwagi na to, że przynoszą długofalowe efekty. Ich użytkowanie nie wiąże się z żadnym zagrożeniem czy niepowodzeniem. Pacjentki potwierdzają, że nie czują używanego pessaru, co daje zaletę w postaci wygody. Nie ma żadnych przeciwwskazań do noszenia pessarów – ani u młodych kobiet przed ciążą, ani u starszych, już po porodzie. Pessary wkłada się głęboko w pochwę, co zapewnia wsparcie dla aparatu wieszadłowego miednicy, który utrzymuje narządy rodne w odpowiednim położeniu. Dobór odpowiedniego rodzaju krążka odbywa się w gabinecie lekarskim – dochodzi do USG miednicy, badania ginekologicznego i wywiadu. Na plus pessarów działa także brak zarejestrowanych skutków ubocznych. Jedynymi są infekcje, ale wynikają one z nieodpowiedniej higieny i niedbałości pacjentki. Trzeba dbać o czystość krążka, aby uniknąć dolegliwości ze strony bakteryjnych czy grzybiczych chorób.

Wypadanie macicy, również znane pod nazwą „silent epidemic” (cicha epidemia), dotyka wielu kobiet, w różnym wieku, z różnych powodów. Po przeprowadzonych badaniach dowiedziono, że jest to przypadłość wstydliwa, do której przyznaje się mała część ankietowanych. Wywołuje to poczucie niesmaku do swego ciała, spadek pewności siebie, strach, brak ochoty na życie seksualne. Objawy często są bagatelizowane, a kobiety zwlekają z wizytą u lekarza. Jednakże należy zawsze i w każdym przypadku udać się do specjalisty – im wcześniej postawiona diagnoza, tym szybsze i efektywniejsze efekty leczenia. Pessar pacjentka zakłada sama – według zaleceń, najczęściej jest to jednak wyciąganie go na noc i wkładanie z powrotem z rana. Perforacje na ścianach pessaru tworzą podciśnienie dające efekt przylegania, więc można go stosować nawet w przypadku słabego dna miednicy. Kształt ułatwia zakładanie, a solidny sznurek pozwala na łatwe wyciąganie.

Nietrzymanie moczu dotyka aż 36% kobiet w wieku rozrodczym i 60% po menopauzie. Jest to opisywane jako niekontrolowany wypływ moczu spowodowany zwiększonym ciśnieniem śródbrzusznym. Wynika to z dużego wysiłku fizycznego (przede wszystkim porodu), niewydolności mięśnia zwieracza, kaszlu, zaparć lub nadmiernej ruchomości szyi pęcherza moczowego. Problem ten, tak samo jak wypadanie macicy, postrzegany jest jako wstydliwy. Poprawne i zgodne z zaleceniami używanie pessarów daje satysfakcjonujące efekty, a także w wielu przypadkach zapobiega leczeniu chirurgicznemu! Poprawia się jakość życia i pewność siebie – znów można być swobodnym.

Zagrożenie ciąży i choroby szyjki macicy również mogą zostać efektywnie wyleczone przez noszenie pessarów. Bywają przypadki, w których szyjka macicy podczas ciąży skraca się i rozszerza co może skutkować wcześniejszym porodem lub poronieniem. Kobieta, która już wcześniej poroniła lub ma historię poronień w rodzinie, powinna udać się przed kolejnym dzieckiem do lekarza i zbadać szyjkę macicy, a także wykluczyć możliwość zagrożenia. Pessary położnicze niwelują niebezpieczeństwo i pozwalają utrzymać ciążę do końca.

W ofercie występują różne rodzaje pessarów – grzybkowe, cewki moczowej, kołnierzowy, położniczy, dla szyjki macicy, kostkowy, pierścieniowy i talerzowy. Indywidualnie, w zależności od choroby, dobiera je lekarz specjalista.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Active Filters: Clear Filters